Excellent
Rated By guests
9.3
Apartamenty Droga do Daniela 9D
HotelsCombined
Formularz kontaktowy

 

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z PARKINGU PRZY MORSKIM OKU

Bilety na parking na Palenicy Białczańskiej dostępne są już wyłącznie przez internet. Korzystając z tej usługi, turysta ma gwarancję, że – wybierając się w wakacyjny dzień nad popularne Morskie Oko – będzie miał gdzie zostawić samochód. Jednocześnie uruchomione zostały autobusy,  które dowiozą turystów z bezpłatnych parkingów zlokalizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej.

W sprzedaży online dostępny jest już cały parking na Palenicy Białczańskiej – położony tuż przy wejściu na szlak do Morskiego Oka. Rezerwacji można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do godziny 22:00 dnia poprzedzającego realizację. Rekomendujemy przyjazd na parking do godziny 8 rano, ponieważ w sezonie po tej godzinie na drodze dojazdowej tworzą się już olbrzymie korki. 

Dla turystów wybierających się nad Morskie Oko dostępny jest także położony nieco dalej, około półtora kilometra od wejścia na szlak parking na Łysej Polanie – tu jeszcze będzie prowadzona sprzedaż tradycyjna na miejscu, ale w przypadku dużego ruchu może się okazać, że miejsc zabraknie. W takim wypadku będzie można skorzystać z parkingów dostępnych na terenie gminy Bukowina, skąd będzie organizowany transport zbiorowy; a także z transportu publicznego. Parkingi są bezpłatne. Kupując bilet w dwie strony za powrotny zapłacimy 40 % mniej.

Od 1 lipca uruchomione zostają trzy linie busów, które będą dowozić turystów do szlaku do Morskiego Oka. Będą one kursowały z Białki Tatrzańskiej, Gliczarowa Górnego i Bukowiny Tatrzańskiej przez Głodowski, Spiski Wierch i Rusiński Wierch